Mirek Kemel a Javorský

Recenze v číslech: 4 muzikanti, 3 kytary, 1 saxofon, 1 akordeon, 1 harmonika, 1 ukulele, 14 skladeb + 2 skladby přídavkové.

Recenze lidská: kapela Mirka Kemela je již tradičním hostem Náchodských Dnů poezie. Navzdory těmto tradicím vždy vznikne ozvláštnění. Letos se to týkalo přibytí jednoho hráče na kytary (akustickou a elektrickou) a prostoru, kdy oproti předchozím koncertům v knihovně se v úterý 14.11. vyráželo směr Jiráskovo gymnázium Náchod. Snad právě tyto modifikace vytvořily zcela odlišnou atmosféru, než tomu bylo minulý rok. 

Ačkoliv základ zůstal stejný – prostor mezi skladbami vyplněný ručně šitými vtipy pana Kemela a smích velkého, byť stále komorního počtu diváků – tak nadstavba v podobě skladeb a jejich provedení byla jiná. Čtvrtý hráč dodal skladbám dynamiku, sílu a když zrovna nehrál na elektrickou kytaru, tak frontman kapely (Mirek Kemel) měl tu možnost hrát na právě jeden jediný hudební nástroj – své tělo. 

Obzvláště silnými byly chvíle, kdy všichni čtyři umělci zpívali v odlišných harmoniích (třeba i do ticha) a oči diváka těkaly z mikrofonu na mikrofon a snažili se to klubko melodií rozmotat. Byť nejkrásnější bylo jim podlehnout, třeba i za zavřenými víčky. 

Po skončení jsme se všichni rozutekli do svých domovů a tóny hudby nechaly hrát v uších (a snad i v duších).

Pokud váháte, zda stojí pokoření zimy za zážitek na Dnech poezie, tak nadále neváhejte a k čepici přibalte šálu a k šále rukavice. Na viděnou 22.11. v aule na našem gymnáziu!

Johana Klimešová

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *