Recenze na knihu „Některé holky ano“

Některé holky ano

Jennifer Duganová

Nakladatelství: CooBoo

Vazba knihy: měkká / brožovaná

Cena: 209, –

Oficiální anotace:

Za lásku se člověk nesmí stydět!

Morgan, elitní atletka, je na konci posledního ročníku nucena přestoupit na jinou střední školu poté, co se ukáže, že být homosexuálka je v rozporu s kodexem chování její soukromé katolické školy. Tam se seznámí s Ruby, která má dva koníčky: opravuje svůj modrý Ford Torino z roku 1970 a účastní se místních soutěží krásy, aby splnila sny své despotické matky. Ty dvě se postupně sbližují. Ale zatímco Morgan – svobodná, hrdá a odhodlaná začít znovu – nechce, aby jejich rodící se vztah zůstal utajen, Ruby ještě není připravena vyjít s pravdou ven…

Recenze:

Kniha Některé holky ano je velmi moderní kniha s traumaty a problémy, kterými si musí většina mladistvých projít. Děj je zajímavý a hlavní postavy Morgan a Ruby se každou stránkou rozvíjejí, díky čemuž poznáváme je, jejich rodinu a momentální situaci, kterou si prochází, ze všech možných pohledů.

Když už jsme u pohledů, tak každá lichá kapitola je z pohledu Ruby a každá sudá potom z pohledu Morgan. Díky tomu tak kniha hezky plyne a než se nadějete, jste na posledních pár stranách. Autorčino psaní je chytlavé a srozumitelné i pro mladší kategorie, proto tento titul doporučuji všem, které číst baví, nebo je zkrátka toto téma zajímá.

Lenka Vočadlová